Jonida Maliqi – N’Errësirë

Jonida Maliqi - N'Errësirë

Do vi aty asgje nuk kam harruar
Une bie ngrihem prap nuk me ka frikesuar.
Te eci s’di une vec vrapoj
dhe kujtimet do sheroj
Po zbret ti ne stacion te gabuar
Dhe une nuk kisha asnje faj

Po zbret po zbret
Dhe une nuk kisha asnje faj

Me zgjo dua ta besoj
Me zgjo dua ta shikoj
Si nje narkoze gjithe muskujt me ke ndaluar
Nuk mundem te veproj kur zemra ka ndaluar

Hap syte ti nuk je
Te gjitha fjalet i mbarove dje
Hidhi armet je dorezuar
Se betejat shkuan shkuan

Do vij aty asgje nuk kam harruar
Une bie ngrihem prap nuk me ka frikesuar
Te eci s’di une vec vrapoj
Dhe kujtimet do sheroj
Po zbret ti ne stacion te gabuar
Dhe une kisha asnje faj

Dhe une nuk kisha asnje faj
Huu huuuu dhe une nuk kisha asnje faj

Ti hesht se nuk dua zhurme
Mos prit e njejta prap te mbetem une
Vec ke lenduar, kurre i penduar
Te vrasin fjalet, fjalet e tua

Ahhha uhuuuu
N’erresire te gjithe do te genjejne

Sa here zgjohem sa here zgjohem, lutem
Koken pas jo kurre te mos e kem
Shpirtin tim, shpirtin tim e mbush me diell
Shpirtin tim, shpirtin tim nuk mund ta shkel

Dhe une nuk kisha asnje faj

Share ♫